Ενισχυτική διδασκαλία - Πληροφορίες - Αιτήσεις

Πρόκειται να λειτουργήσει ενισχυτική διδασκαλία για

• τους μαθητές του Γυμνασίου για τα μαθήματα 1) Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 2) Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, 3) Μαθηματικά, 4) Φυσική, 5) Χημεία, 6) Αγγλικά και
  • για τους μαθητές της Γ΄ Λυκείου για τα ειδικά μαθήματα 1) Ελεύθερο Σχέδιο, 2) Γραμμικό Σχέδιο, 3) Γαλλικά, 4) Γερμανικά, 5) Ιταλικά, 6) Ισπανικά, 7) Αρμονία, Ακουστική ικανότητα, Μουσική Αντίληψη/Γνώση

Το ωρολόγιο πρόγραμμα της Ενισχυτικής Διδασκαλίας, καθορίζεται ως εξής:
- Για την πρώτη τάξη Γυμνασίου: τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική και δύο (2) ώρες Αγγλικά. Σύνολο έντεκα (11) ώρες.
- Για την δεύτερη τάξη Γυμνασίου: τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική, μία (1) ώρα Χημεία και δύο (2) ώρες Αγγλικά. Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.
- Για την τρίτη τάξη Γυμνασίου: τρεις (3) ώρες Νεοελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, δύο (2) ώρες Αρχαία Ελληνική Γλώσσα και Γραμματεία, τρεις (3) ώρες Μαθηματικά, μία (1) ώρα Φυσική, μία (1) ώρα Χημεία και δύο (2) ώρες Αγγλικά. Σύνολο δώδεκα (12) ώρες.

Οι μαθητές του Γυμνασίου που ενδιαφέρονται, να κατεβάσουν από εδώ τη σχετική αίτηση, να τη συμπληρώσουν και να την καταθέσουν στο σχολείο έως την Τετάρτη 15/11.

Οι μαθητές της Γ΄ Λυκείου που ενδιαφέρονται, να κατεβάσουν από εδώ τη σχετική αίτηση, να τη συμπληρώσουν και να την καταθέσουν στο σχολείο έως την Παρασκευή 17/11.

Περισσότερα, εδώ.