Υποβολές αιτήσεων για τις Πανελλαδικές εξετάσεις

Για υποβολή αίτησης-δήλωσης για συμμετοχή στις πανελλαδικές εξετάσεις ΓΕΛ έτους 2024 (μαθητές ή απόφοιτοι) και για υποβολή αίτησης-υπεύθυνης δήλωσης για τα 5 μουσικά τμήματα με τη διαδικασία εισαγωγής του Ν. 4559/2018 (ΦΕΚ 142 Α΄) όπως ισχύει (μαθητές ή απόφοιτοι), δείτε τη σχετική εγκύκλιο, εδώ.

Για υποβολή δικαιολογητικών για προφορική ή γραπτή εξέταση υποψηφίων με αναπηρία και ειδικές εκπαιδευτικές ανάγκες ή ειδικές μαθησιακές δυσκολίες, βάσει του Ν.3699/2008, στις Πανελλαδικές Εξετάσεις ΓΕΛ και ΕΠΑΛ έτους 2024, για εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση, δείτε τη σχετική εγκύκλιο, εδώ.

Για την ενεργοποίηση Επταμελών Επιτροπών για έκδοση Πιστοποιητικού Διαπίστωσης Πάθησης για την Εισαγωγή στην Τριτοβάθμια Εκπαίδευση ατόμων που πάσχουν από σοβαρές παθήσεις το ακαδημαϊκό έτος 2024-25, δείτε τη σχετική εγκύκλιο, εδώ.