E-twinning: ?Let? s celebrate Christmas together by sending postcards in all different languages

Το σχολείο μας συμμετείχε σε e-twinning project μετίτλο

?Let? s celebrate Christmas together by sending postcards in all different languages?.

Στο  project συμμετείχαν 6 σχολεία από Ολλανδία, Γαλλία, Πολωνία (2 σχολεία), Ρουμανία και Δανία.  Μαθητές του γυμνασίου μας έστειλαν τις ευχές τους στα αγγλικά (γλώσσα επικοινωνίας) και στα ελληνικά και έδωσαν πληροφορίες στους συνομιλήκους τους για το πώς γιορτάζουν τα Χριστούγεννα στη χώρα τους. Καθ όλη τη διάρκεια του project, οι καθηγητές ανέβαζαν στο twinspace φωτογραφίες και video των μαθητών ενημερώνοντας για την πορεία του project.

Πρόθεση μας ήταν να δώσουμε την ευκαιρία στους μαθητές μας να κάνουν καινούριους φίλους από την Ευρώπη και να μάθουν τις Χριστουγεννιάτικες παραδόσεις τους καθώς και τη μητρική τους γλώσσα.