ΚΔΑΠμεΑ Γιαννιτσών

Μια γιορτή αγάπης και αλληλεγγύης για τα άτομα με αναπηρία πραγματοποιήθηκε στην αίθουσα εκδηλώσεων του Κέντρου Δημιουργικής Απασχόλησης Παιδιών με Αναπηρία της ΔΗΚΕΠΑΠ στις 4 Δεκεμβρίου 2017. Το Μουσικό Σχολείο Γιαννιτσών συμμετείχε και φέτος, όπως κάθε φορά τα τελευταία χρόνια, και παρουσίασε ένα ποικίλο μουσικό πρόγραμμα για τα παιδιά που χάρηκαν και χόρεψαν όλα μαζί στο τέλος. Υπεύθυνοι καθηγητές Μουσικής ήταν οι: Μανούσης Δημήτριος, Στεφανίδης Αλέξης, Χαριζανόπουλος Χαριζάνης, Μπλέτσος Αλέξανδρος και Τσιμπρή Κωνσταντία.

Στην εκδήλωση παραβρέθηκε ο πρόεδρος της ΔΗΚΕΠΑΠ κ. Φάκκας Απόστολος και τιμήθηκαν για την προσφορά τους ο πρώην Διευθυντής του Μουσικού Σχολείου Γιαννιτσών κ. Μιχαηλίδης Μενέλαος καθώς και ο πρώην πρόεδρος του Συλλόγου Γονέων των φιλοξενούμενων παιδιών κ. Παπαδόπουλος Γεώργιος.

Ευχαριστούμε τον Διευθυντή του ΚΔΑΠ κ. Ασταρτζή Μάκη και όλο το προσωπικό για τη φιλοξενία που μας επιφύλαξαν καθώς επίσης την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων των παιδιών και όλους τους παρευρισκόμενους για την εγκάρδια υποδοχή και τις όμορφες στιγμές που μας χάρισαν.

kdap_1.jpgkdap_2.jpgkdap_3.jpg

Πισμίση Ελένη