Παραμυθούπολη Γιαννιτσών ? Χριστούγεννα 2017

Χριστουγεννιάτικες νότες από μελωδικές φωνές και μουσικά σχήματα των μαθητών του Μουσικού Σχολείου πλημμύρισαν τον πεζόδρομο των Γιαννιτσών στην Παραμυθούπολη την Παρασκευή 22 Δεκεμβρίου 2017. Η συναυλία ξεκίνησε με παραδοσιακά κάλαντα υπό  τη διεύθυνση του καθηγητή Παραδοσιακής Μουσικής κ. Μανούση Δημητρίου και συνεχίστηκε με ποικίλο πρόγραμμα που ετοίμασαν με μεράκι τα μουσικά σχήματα του Σχολείου που συμμετείχαν.

Την ίδια μέρα ο Σύλλογος Γονέων του ΜΣΓ, που υποστηρίζει πρόθυμα κάθε προσπάθεια των μαθητών, άνοιξε από το πρωί το σπιτάκι της Παραμυθούπολης, με χριστουγεννιάτικες κατασκευές και γλυκά.

spitaki 1

Επιπλέον, προετοίμασε εγκαίρως το στολισμό του χριστουγεννιάτικου δένδρου του Μουσικού Σχολείου της Παραμυθούπολης που έγινε στις 4 Δεκεμβρίου.

Οι μαθητές της Α΄ Λυκείου έψαλαν χριστουγεννιάτικα κάλαντα στον Δήμαρχο που συνοδευόταν από τον αντιδήμαρχο Τεχνικών έργων κ. Κερασόπουλο Παναγιώτη. Ο Δήμαρχος Πέλλας κ. Γρηγόριος Στάμκος, χάρισε τις καλύτερες ευχές του στο Μουσικό Σχολείο Γιαννιτσών μέσα σε εορταστικό κλίμα.

kalanta dimarxos

Με το δικό του μοναδικό μελωδικό τρόπο το Μουσικό Σχολείο Γιαννιτσών ευχήθηκε σε όλους «Καλά Χριστούγεννα» και «Καλή χρονιά 2018».

Πισμίση Ελένη