Στολισμός Χριστουγεννιάτικου Δέντρου

Με Χριστουγεννιάτικες νότες,μπροστά στη Λέσχη Αξιωματικών στον πεζόδρομο των Γιαννιτσών,σήμερα Δευτέρα 3 Δεκεμβρίου 2018,στολίστηκε το δέντρο του Μουσικού Σχολείου Γιαννιτσών. Οι μαθητές και οι μαθήτριες επέδειξαν τη μουσική τους δεινότητα συντροφεύοντας με κάλαντα και Χριστουγεννιάτικα τραγούδια τον Σύλλογο Γονέων και Κηδεμόνων, που και φέτος ανταποκρίθηκαν στο κάλεσμα του Δήμου Πέλλας,στα πλαίσια των εκδηλώσεων της Παραμυθούπολης και στόλισαν το δέντρο που επέλεξαν. Την ευθύνη της προετοιμασίας των μαθητών είχαν οι καθηγητές μουσικής Κεσελοπούλου Ζωή και Μανούσης Δημήτριος, ο όποιος διηύθυνε και τη χορωδία στο χώρο της εκδήλωσης.Οι μελωδίες και οι Χριστουγεννιάτικες μπάλες στο δέντρο δημιούργησαν την ανάλογη παραμυθένια ατμόσφαιρα, η οποία κατακλύστηκε από το άρωμα των Χριστουγέννων.

Για να δείτε το σχετικό βίντεο πατήστε εδώ.

Πισμίση Ελένη