Υλοποίηση εκδήλωσης στα πλαίσια της θεματικής εβδομάδας στις 08/04/2019 με θέμα «δημοκρατική συνύπαρξη και ανθρωπινά δικαιώματα»

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΔΗ ΣΟΦΙΑ ΠΕ07

Το κρίσιμο ζήτημα της Δημοκρατικής Συνύπαρξης και των Ανθρώπινων Δικαιωμάτων βρέθηκε φέτος στο επίκεντρο της Θεματικής Εβδομάδας.

Στο Μουσικό Σχολείο Γιαννιτσών πραγματοποιήσαμε  μία δίωρη εκδήλωση με την ενεργή συμμετοχή μαθητών για όλη την σχολική κοινότητα του Γυμνασίου. Μία  ολιστική προσέγγιση τυπικής και μη τυπικής μάθησης  στο πλαίσιο  ανατροφοδότησης δράσεων και  δραστηριοτήτων που υλοποιήθηκαν κατά το σχ. έτος 2018-19.

Η εκπαιδευτική διαδικασία ολοκληρώθηκε με την παρουσίαση και συμπλήρωση φύλλου εργασίας με θέμα «διαπολιτισμικές εμπειρίες» από το Ευρωπαϊκό PortfolioΓλωσσών, ένα καινοτόμο πρόγραμμα του Υπουργείου ΄Παιδείας και της Έυρωπαϊκής Ένωσης (2007-2013).

Ευχαριστούμε την πρόεδρο του Συλλόγου Γονέων και Κηδεμόνων κα. Ασλανίδου Ελένη που μας τίμησε με την παρουσία της στην εκδήλωση.

ΕΚΔΗΛΩΣΗ ΣΤΙΣ 08-04-2019 ΓΙΑ ΤΗΝ ΘΕΜΑΤΙΚΗ ΕΒΔΟΜΑΔΑ ΣΤΟ ΜΟΥΣΙΚΟ ΣΧΟΛΕΙΟ ΓΙΑΝΝΙΤΣΩΝ

Πισμίση Ελένη