Το Μουσικό Σχολείο τίμησε την επέτειο του Πολυτεχνείου

Στην πρόσφατα εγκαινιασμένη αίθουσα εκδηλώσεων του 9ου Δημοτικού Σχολείου, παρέα με τους μικρούς μαθητές, γιορτάστηκε η επέτειος της 17ης Νοέμβρη από τους μαθητές του Μουσικού Σχολείου Γιαννιτσών.

P1030542

Οι μαθητές μας με μια παρουσία γεμάτη πάθος έδειξαν πως έχουν τη θέληση και το πείσμα να αναμετρηθούν με τις προκλήσεις των ημερών και να διεκδικήσουν ένα καλύτερο αύριο. Το παράδειγμα της γενιάς του Πολυτεχνείου, που αγωνίστηκε με αυτοθυσία να ανατρέψει τον παραλογισμό και τον αυταρχισμό της χούντας αποτελεί για τη νέα γενιά οδηγό για το μέλλον.

P1030554          P1030588

Ευχαριστούμε πολύ τη Διεύθυνση και τους Εκπαιδευτικούς του 9ου Δημοτικού Σχολείου για τη φιλοξενία στον υπέροχο χώρο τους, η οποία εγκαινιάζει μια νέα περίοδο συνεργασίας και προσφοράς στο δημόσιο σχολείο.

Μιχαηλίδης Μενέλαος

P1030563