Εκδήλωση για τα δικαιώματα του παιδιού

ΥΠΕΥΘΥΝΗ ΚΑΘΗΓΗΤΡΙΑ ΓΡΑΜΜΕΝΟΥΔΗ ΣΟΦΙΑ ΠΕ 07

Στα πλαίσια του εορτασμού ετοιμάσαμε μία εκδήλωση με μαθητές της Α΄ και Β΄ Γυμνασίου, στην οποία παρουσιάστηκαν  πολλές βιωματικές δράσεις και δραστηριότητες.

Η εκδήλωση διήρκησε 2 διδακτικές ώρες και συμμετείχε όλη η σχολική κοινότητα του Γυμνασίου, η οποία  ενημερώθηκε και ευαισθητοποιήθηκε σε θέματα σχετικά με την σύμβαση των δικαιωμάτων του παιδιού, ώστε συνειδητοποιημένα και υπεύθυνα ο καθένας από μας να συμβάλλει στην εφαρμογή της σύμβασης εντός και εκτός σχολείου, εντός και εκτός συνόρων της χώρας μας. Επίσης στην αίθουσα εκδηλώσεων του Σχολείου στις 20/11/2017 λειτούργησε έκθεση ζωγραφικής με τις δημιουργικές εργασίες των μαθητών με θέμα τα Δικαιώματα του Παιδιού αλλά και της θεματολογίας της εκδήλωσης.

Ευχαριστούμε τον κ. Γερεμτζέ Δημήτρη Προϊστάμενο Εκπαιδευτικών Θεμάτων της Δ.Δ.Ε Πέλλας που μας τίμησε με την παρουσία του στην εκδήλωση.

ΕΛΠΙΖΟΥΜΕ  ΝΑ ΕΜΠΝΕΥΣΟΥΜΕ ΚΑΙ ΟΛΟΥΣ ΕΣΑΣ!

«ΔΗΜΙΟΥΡΓΟΥΜΕ ΓΕΦΥΡΕΣ ΔΙΑΠΟΛΙΤΙΣΜΙΚΗΣ ΕΠΙΚΟΙΝΩΝΙΑΣ, ΚΑΤΑΝΟΗΣΗΣ ΚΑΙ

ΣΥΝΕΡΓΑΣΙΑΣ ΥΠΕΡΑΣΠΙΖΟΝΤΑΣ ΤΑ ΔΙΚΑΙΩΜΑΤΑ ΤΟΥ ΠΑΙΔΙΟΥ»

Ακολουθεί το βίντεο με στιγμές από την εκδήλωση