Θεατρική Παράσταση "Ελένη"

Στο πλαίσιο του μαθήματος «ΕΛΕΝΗ» του Ευριπίδη που διδάσκεται στην Γ? Γυμνασίου και σε συνδυασμό με την « θεατρική αγωγή» που διδάσκονται οι μαθητές μας στο γυμνάσιο , καλέσαμε και παρακολουθήσαμε την ομώνυμη θεατρική παράσταση από την θεατρική ομάδα του «ΜΙΚΡΟΥ ΒΟΡΡΑ»

Τέσσερις νέοι, ταλαντούχοι ηθοποιοί με ελάχιστα σκηνικά μέσα, με ζωντανή μουσική και μια ευέλικτη, σύγχρονη σκηνοθετική οπτική έστησαν μέσα στo σχολείo μια παράσταση που μιλάει άμεσα στους μαθητές και τους επιτρέπει να δουν με άλλη ματιά τη «σχολική» τους ύλη.

Στο τέλος οι μαθητές συμμετείχαν σε ?να διαδραστικό παιχνίδι μαζί με τους ηθοποιούς και το αποτέλεσμα ήταν απολαυστικό!

Πισμίση Ελένη